Fotokniha Saal-digital

Dostal jsem možnost vytvořit fotoknihu od německé firmy Saal-digital v hodnotě 1200 Kč. Podmínkou bylo publikování recenze výrobku. Jak to dopadlo? Knihu jsem vytvořil v jejich programu SaalDesigner, který jsem si stáhl ze stránek Saal. Prostředí programu je věcí zvyku, porovnávat s jinými podobnými je zbytečné.  

Každému se pracuje nejlépe s tím, na co je zvyklý. Zajímavější je ovšem výsledek.

Předmětem mého hodnocení je tak kniha z fotek, které jsem vytvořil v Norsku v roce 2009. Rozměr knihy jsem zvolil 28×28 cm (ať to trošku vynikne), povrch stránek lesklý, stejně tak je lesklá obálka s pevnými deskami. Kupón na 1200 Kč mi v tomto návrhu stačil na 24 stránek, ale připlatil jsem si a rozšířil jsem počet stránek na 52, což při započtení dopravy  119 Kč vyskočilo na 2183 Kč. A to už je dost. Ale s bonusem 1200 Kč jsem se vešel do tisícovky. Ceny to nejsou lidové. Po nahrání dat jsem obratem obdržel email potvrzující přijetí dat, rekapitulující objednávku a link na sledování stavu objednávky. Nezbývalo než čekat. A nečekal jsem dlouho. Během asi 5 dnů mi cestou PPL přišla kartónová obálka s knihou. Uvnitř byla kniha zabalená v igelitovém pytlíku a dalším měkčeném obalu.

Na první pohled se jedná kvalitní výrobek. Desky knihy jsou pevné, tisk je opravdu kvalitní (vše je vyráběno v Německu), rohy nejsou nikde ohnuté a podobně. Po otevření knihy nadšení pokračuje. Fotky jsou skutečně kvalitně vytištěné, barevně jsou malinko tmavší než na mém monitoru (ale ten nemám kalibrovaný a podsvícení displeje rovněž ovlivňuje větší jas fotek na monitoru).

Překvapila mě síla papíru. Už jsem si nějaké fotoknihy dělat nechal, ale tento papír je zaručené nejsilnější (má tloušťku 0,38 mm – kancelářský papír 0,09 mm). Nejde proto moc ohýbat a tak skutečně připomíná fotoalbum.

Když jsem však došel doprostřed knihy, tak jsem byl nemile překvapen. Na fotografii byla rýha od shora až dolů.

Obratem jsem tedy napsal mail a přiložil fotografii poškození. Vzápětí mi došla odpověď. Reklamace byla uznána a mohu si nechat knihu udělat znovu, nebo mi dají slevu v hodnotě poškozené knihy na jinou objednávku. Zvolil jsem první možnost a nechal si tutéž knihu udělat znovu. Přišla opět během 5 dnů. A výsledek? Tentokrát bez chyby.

Závěr: Z mého pohledu se jedná o nejkvalitnější fotoknihu, kterou jsem si nechával dělat. Po nepříjemném překvapení s poškozenou fotografií mám výbornou zkušenost s přístupem k reklamaci výrobku. Jsem si vědom toho, že cenově se jedná o celkem drahou legraci, takže je to skutečně spíše pro prezentaci pěkných fotek

a je škoda zabírat místo textem. Jako taková prezentace nejlepších fotek či svatby  stojí za úvahu. Za mě mohu jenom doporučit.

 
   
 
    Něco také na youtube.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *